Sık Sorulan Sorular

%100 yerli üretim olan Kuleflooring® Pedestal yükseltilmiş döşeme ayakları, modern ve alternatif çözümleri ile klasik harçlı sistemlerin aksine mimarlara, proje sorumlularına, uygulayıcılara ve son kullanıcıya bir çok avantaj sağlar.

Sık Sorulan Sorular

 • Pedestal ürünler kaç kiloya dayanıklıdır?
  Bitümlü, PVC, EPDM membran veya sürme tipte tüm su yalıtım malzemeleri üzerine (basma noktalarından zarar vermeyi önleyici özel tabanlıklarla) mükemmel oturabilen Pedestal ayarlanabilir döşeme ayaklarının her biri minimum 1.000 kg ağırlık taşıyabilir. Pedestal ayaklar ile kaplama malzemesi arasındaki boşlukta sıhhi tesisat malzemesi ve kablolama yapılabilir. Pedestal döşeme kotunu 35 mm ile 1.200 mm arasında ayarlayabildiği gibi %15'e kadar olan eğimleri tolere edebilir. Yani %15 toleransı içinde; eğim ne ölçüde olursa olsun döşeme teraziye alınıp konforlu yaşam alanları oluşturulabilir.
 • Pedestal ürünler kaç santim yükseklige kadar kullanılır?
  Ek olmadan 20,2 cm dir. Uzatma aksesuarı kullanılarak 120 cm e kadar yüksekliğe ulaşılabilir.
  Pedestalin tepe kaidesi üzerinde bulunan ve 2 ile 10 mm arasında farklı ölçülerde uygulama fırsatı veren ayırıcı kanatlar, ebatlı döşeme malzemeleri arasında hem kontrollü derz oluşturur hem de sistemi birbirine kilitler.
  Derz aralarının herhangi bir dolgu malzemesiyle kaplanması zorunluluğu olmadığı için döşeme üzerinde su birikmez. Son kat döşeme malzemesi ile su yalıtımı arasındaki katmanların rahat havalanmasını sağladığı gibi, katmanların güneş etkileri ve ısıl şoklardan da etkilenmesini engeller.
 • Pedestal ürünler hangi hammadde den üretiliyor?
  Müşteri taleplerine göre PP, PC ve PA malzemelerinden üretilebilmektedir.
 • Pedestal ürünler geri dönüşümlü hammeddeden mi üretilmektedir?
  Evet, XXX standartlarına göre geri dönüşüm malzemesi kullanılarak üretim yapılmaktadır.
 • Eğimli yüzeylerde de kullanılabilir mi?
  KF-A Oynar başlık aksesuarı ile 5 dereceye kadar zemin eğilimi ayarlaması yapılabilmektedir.
 • Pedestal ürünler hangi mekanlar için kullanılabilir?
  Hem iç, hem de dış mekanda kullanım olanağı vardır. Zemin üzerine, harç ve dolgu malzemeleri kullanmadan döşeme kaplamasını belirli ölçülerde yükseltmek veya zemin-kaplama destek elemanı olarak ta kullanılmaktadır.
  Ayrıca, seviye ayarlı ayaklar ve sabit ayaklar; teraslarda, yürüyüş yollarında, teknik platformlarda, havuz çevrelerinde, beton, ahşap, doğal taş, kompoze levhalar gibi farklı zemin kaplama uygulamalarında da rahatlıkla kullanılabilir.
 • Ayarlanabilir kot yüksekliği ne kadardır?
  Ürün üst üste yerleştirilerek birden fazla adette kullanılabilmektedir. Bu sayede farklı ölçülerdeki sabit kotların elde edilmesine olanak tanınmaktadır. Ürünün üstünde bulunan derz çıtaları sayesinde, levhalar kontrollü derzlere sabit şekilde döşenebilmekte veya derz çıtaları rahatça kırılarak sadece destek ayağı olarak kullanılabilmektedir. 2 veya 4 parçaya bölünerek kullanılabilmekte ve bu sayede sarfiyat miktarında tasarruf sağlamaktadır. Derz aralarının herhangi bir dolgu malzemesiyle kaplanması zorunluluğu olmadığı için döşeme üzerinde su birikmez.
 • Pedestal ürünlerin su'dan etkilenir mi?
  Pedestal Sabit ayakların demonte olması, zaman içinde ısı ya da su yalıtım malzemelerinde veya su, elektrik, atık su gibi tesisat akslarında oluşacak herhangi bir arızanın giderilebilmesini kolaylaştırmaktadır. Bitümlü, PVC, EPDM membran veya sürme tipte tüm su yalıtım malzemeleri üzerine (basma noktalarından zarar vermeyi önleyici özel tabanlıklarla) mükemmel oturabilen Pedestal sabit ayaklarının her biri minimum 1.000 kg ağırlık taşıyabilir. Pedestal Sabit ayaklar ahşap ve kompozit decklerin suyla temasını keserek kullanım ömrünü oldukça uzatır.
 • Yükseltme aparatlarının artıları nelerdir?
  Kuleflooring® Pedestal aksesuar ürün grupları sayesinde, seviye ayarlı ayaklar ve sabit ayaklar; teraslarda, yürüyüş yollarında, teknik platformlarda, havuz çevrelerinde, beton, ahşap, doğal taş, kompoze levhalar gibi farklı zemin kaplama uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilir.

Bize sorun!